Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice závodů Na Jívě

11. 4. 2013

PROPOZICE

AUTODRÁHOVÝCH ZÁVODŮ NA JÍVĚ

 

Věkové kategorie:           1. Děti (cca do 13-15 let)

                                    2. Dospělí

 

Kategorie závodů:           Rozlišují se kategorie

                                    (a) autíčka s krytými koly (rallye, placky, civilní modely),

                                    (b) autíčka s nekrytými koly (formule apod.).

                                    Pro uskutečnění závodu v dané kategorii je nutné přihlášení minimálně 4 účastníků.

 

Kvalifikace:                    Umístění v kvalifikačních rozjížďkách rozhoduje o „nasazení“ do hlavního závodu. Pokud počet přihlášených účastníků v jedné kategorii přesáhne 16, kvalifikační rozjížďky rozhodují také o prvních 16 postupujících do hlavního závodu. Kvalifikační rozjížďka sestává z maximálně 4 jízd (1 jízda v každé dráze) po 2 minutách (organizátor může čas jízdy změnit dle aktuálních podmínek). O umístění (tj. také o prvních 16 postupujících do hlavního závodu) rozhoduje celková ujetá vzdálenost (počet ujetých kol).

 

Hlavní závod:                  Hlavní závod se jede formou postupových rozjížděk (4 x 10 kol), při standardním počtu účastníků postupují ze čtveřice závodníků vždy dva první do dalšího postupového kola „pavouka“. Finále se jede jako noční velká cena. Soutěž útěchy se nekoná.

 

Vlastní autíčka:              Závodí se pouze s komerčně prodávanými autíčky v měřítku 1:32 (auta Ites rovněž v měřitku 1:28, SCX, Scalextric, Fly, Ninco, Faro apod). Je povoleno používání pneumatik z libovolného pevného materiálu, ovšem standardních rozměrů. Není povolena aplikace chemických látek na pneumatiky. Pneumatiky lze čistit pouze mechanicky. Není povolena změna rozvoru a rozchodu kol na komerčně prodávaných autíčkách. Není povoleno dodatečné zvyšování rozměrů karosérie. Pohon všech kol je povolen. O způsobilosti autíčka rozhoduje organizátor.

 

Napájení:                       Standardní napájení autodráhy je 12 V.

 

Startovné:                     V kategorii Děti je startovné 30,- Kč.

                                    V kategorii Dospělí je plné startovné 60,- Kč.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář